Technika opalania natryskowego

beach-16695_640Opalanie natryskowe to metoda sztucznego uzyskiwania „efektu skóry muśniętej słońcem”, która od lat cieszy się rosnącą popularnością kobiet, a od niedawna także i mężczyzn. Z tej metody korzystają przede wszystkim przeciwnicy solarium i samoopalaczy. To skuteczny sposób, dzięki któremu skóra szybko może nabrać pięknego koloru – może warto pomyśleć o jego wypróbowaniu teraz, kiedy zaczynamy nosić coraz lżejsze ubrania, a nie zdążyliśmy się jeszcze ładnie opalić?

– Równomiernie i ładnie opalona skóra jest w ostatnim czasie bardzo modna, przede wszystkim ze względu na trend bycia fit. Nawet lekka opalenizna pięknie podkreśla wysportowaną sylwetkę i daje wrażenie zdrowego wyglądu – stwierdza specjalistka ze Studia EasyWaxing – Z tego względu w ostatnim czasie zgłaszają się do nas nie tylko panie. Coraz większą grupę klientów zaczynają stanowić dbający o siebie mężczyźni.

Opalanie natryskowe polega na równomiernym rozpyleniu na skórze delikatnej brązującej mgiełki składającej się w pełni z naturalnych składników (bez alkoholu, parabenów, czy środków konserwujących). Następnym krokiem jest osuszanie skóry, tak aby przyspieszyć proces wchłaniania. Ze względu na skład preparatu, cały „zabieg” jest w pełni bezpieczny dla skóry i nie powoduje podrażnień, co czyni go metodą znacznie zdrowszą od solarium, a nawet opalania na słońcu. Dodatkowo dzisiejsze preparaty wzbogaca się o nawilżające i odżywcze składniki, które dodatkowo pielęgnują skórę, zapobiegają jej przesuszaniu, wiotczeniu, a w dłuższej perspektywie powstawaniu zmarszczek. Przy stosowaniu tej metody nie musimy obawiać się o ryzyko zachorowania na raka skóry czy poparzeń.

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wskazane jest jednak wykonanie peelingu całego ciała. Nie należy także stosować żadnego rodzaju kremów, balsamów i oliwek. W gabinecie najlepiej pojawić się w ciemnej bieliźnie i w miarę luźnych ubraniach, a chociaż efekty widać natychmiast, należy przez następne sześć godzin nosić przewiewną garderobę, nie kąpać się, nie korzystać z sauny i ograniczyć aktywność fizyczną. Efekty utrzymują się od 7 do 14 dni, jeżeli chcemy je wydłużyć, w okolicach 10 dnia warto powtórzyć zabieg. W przedłużeniu widoczności opalenizny skutecznie pomoże także odpowiednia pielęgnacja, czyli regularne nawilżanie i odżywianie skóry.