Odkurzacze przemysłowe w pomieszczeniach gospodarczych

vacuum-cleaner-657719_640

Odkurzacze przemysłowe to urządzenie niezbędne wszędzie tam, gdzie gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, zwłaszcza te szkodliwe dla zdrowia. Urządzenia te wykorzystywane są najczęściej do sprzątania hal produkcyjnych czy magazynów. Aby wybrać odpowiedni do przeznaczenia odkurzacz przemysłowy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Przede wszystkim powinien mieć na tyle dużą moc, by skutecznie usunąć nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na jego silnik. Jego moc powinna być dużo wyższa, niż ta spotykana w odkurzaczach przeznaczonych do użytku domowego. Powinna się ona mieścić w granicach 1200-1600 W.

Odkurzacze przemysłowe na sucho i na mokro

Jak podkreśla firma odkurzacze.com, odkurzacze przemysłowe mogą być przystosowane do odkurzania na sucho lub na sucho i na mokro. Nie warto inwestować w te drugie, jeżeli funkcja odkurzacza na mokro nie jest nam niezbędna. Nie bez znaczenia jest producent odkurzacza – renomowana firma, to gwarancja wysokiej jakości sprzętu i efektywności. Poza tym te firmy często zapewniają długą gwarancję, serwis i szybką naprawę w przypadku jakiejkolwiek awarii odkurzacza. Jedyną wadą tych urządzeń może być wysoka cena, ale warto ją ponieść, by móc długo cieszyć się sprawnie działającym odkurzaczem.

Nowoczesne odkurzacze przemysłowe już standardowo wyposażane są w systemy filtracyjne. Szczególnie godne uwagi są filtry samoczyszczące, co daje komfort ich użytkownikom, którym odpada obowiązek wymiany filtrów. Nie jest to tylko kwestia wygody. W miejscach szczególnie zanieczyszczonych, przestoje w działaniu odkurzaczy mogłyby utrudnić pracę i sprawić, że byłaby ona mniej skuteczna.

Parametry odkurzacza przemysłowego

Jeżeli odkurzacz ma być przeznaczony do pracy w pomieszczeniu o dużej powierzchni, trzeba zwrócić szczególną uwagę na dwie rzeczy – przede wszystkimdługość kabla oraz wielkość pojemnika na odpady. Największe mają nawet 75 litrów pojemności. Dobrze, by były nie tylko duże, ale też wykonane z wytrzymałego, trwałego materiału. Wadą dużych odkurzaczy może być ich waga. Dlatego warto zdecydować się na odkurzacz mobilny, posiadający uchwyt jezdny, dzięki któremu łatwo jest nim manewrować i przemieszczać się po sprzątanym pomieszczeniu.

Nie ma jednoznacznej i uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jaki odkurzacz przemysłowy jest najlepszy. Wszystko zależy od tego, jaką funkcję ma spełniać i w jakim środowisku pracować. Pod tym kątem należy również dobierać końcówki i inne akcesoria do odkurzacza przemysłowego. Niektóre z nich dodawane są jako standard – są to m.in. różnego rodzaju szczotki, końcówki ssące czy rury teleskopowe. Wszelkie akcesoria, jak również części zamienne, można z łatwością dokupić, zwykle w tych samych sklepach, które oferują odkurzacze przemysłowe.