Nowoczesne technologie, czyli jak zakupić podręcznik na fanpage’u

glasses-568408_640Internet skutecznie zdominował nasze życie. Dzięki niemu jesteśmy na bieżąco z informacjami z całego świata, robimy zakupy, rozmawiamy z przyjaciółmi. Najwięcej czasu spędzamy na portalach społecznościowych – mało jest osób, które nie mają konta na popularnym Facebooku i chyba nie istnieje człowiek, który o nim nie słyszał. Okazuje się, że za pomocą portalu społecznościowego możemy nie tylko plotkować ze znajomymi – dzięki niemu możemy kupić nawet tanie podręczniki!

Na portalu coraz większą popularnością cieszą się grupy i fanpage zrzeszające m.in. miłośników książek sprzedających te, które są im niepotrzebne i kupują nowe, często w śmiesznie niskich cenach. W okresie poprzedzającym wakacje oraz przed samym rokiem szkolnym można na tego typu stronach zaobserwować wysyp używanych podręczników, które kosztują niewiele i które można kupić za pomocą kilku kliknięć myszy, bez ruszania się z domu. To niesamowicie wygodna opcja dla tych, którzy wiedzą już z jakich podręczników będą korzystać i denerwuje ich sama myśl o staniu w kolejkach. Szansę na największą oszczędność mają starsze roczniki, bo podręczniki do liceum są zazwyczaj najdroższe. Kolejny plus jest taki, że proces działa także w drugą stronę – zapisanie się do grupy jest proste, a będąc jej uczestnikiem sami możemy wystawiać nasze stare książki na sprzedaż. A to oznacza dodatkowy zarobek.

Jeżeli mimo wszystko zależy nam na nowych podręcznikach, ale nie chcemy zrezygnować z wygody zakupów online, może warto rozejrzeć się za dobrym sklepem internetowym? Wiele księgarni aktywnie działa w sieci i oferuje książki w atrakcyjnych cenach.