Kiedy przydaje się kamera samochodowa?

orllo-sx360g-3

Intensywny rozwój techniki ma swoje mocne jak i słabe strony. W przypadku rynku samochodowego, możemy cieszyć się coraz lepszym wyposażeniem pojazdów i większym bezpieczeństwem. Z drugiej strony auto stało się na tyle powszechnym środkiem lokomocji, że obecnie mamy do czynienia z ogromnym ruchem na drogach, a co za tym idzie, większą ilością nieprzewidzianych sytuacji. Jednym ze sposobów, by uniknąć wielu nieprzyjemności, jest zamontowanie kamery samochodowej w swoim pojeździe.

Do czego przyda się kamera w samochodzie?

Każdy właściciel samochodu ma świadomość, że niektórych sytuacji nie sposób przewidzieć. Przede wszystkim nikt nie spodziewa się wypadku, uszkodzenia auta czy innych nietypowych zdarzeń, takich jak zaobserwowanie piratów drogowych. Dzięki zamontowaniu kamery samochodowej, można rozwiązać tego typu sytuacje. Kiedy zdarzy się stłuczka, na podstawie nagrania łatwiej jest ocenić, który z kierowców temu zawinił. Dodatkowo, nie grozi nam sytuacja, w której ktoś uderzy w nasz pojazd, a następnie ucieknie z miejsca zdarzenia i uniknie konsekwencji. Kamera może przydać się też na parkingach, ponieważ dzięki wykrywaniu ruchu możemy automatycznie nagrywać, co się dzieje w otoczeniu naszego samochodu. Jeśli zostanie on zarysowany lub uszkodzony w inny sposób, będziemy mogli znaleźć osobę, która dokonała zniszczeń. Ponadto, osoby, dla których wspólne bezpieczeństwo na drogach jest ważne, mogą nagrywać piratów drogowych.

Jak wybrać kamerę?

Wielu kierowców, decydując się na zakup kamery samochodowej, patrzy przede wszystkim na ceny. Tymczasem, chcąc mieć dobry produkt, dobrze jest przede wszystkim zwrócić uwagę na jego funkcję i dopasować je do osobistych potrzeb. W przypadku nagrywania na drodze niezwykle często przydaje się jakość HD, dzięki której wszystko dokładnie widać na nagraniach. Dobrze jest też zwrócić uwagę na możliwości nagrywania i pamięć urządzenia, oraz to, w jaki sposób będą zapisywane filmy bądź zdjęcia.

Dobry produkt

Jednym z polecanych produktów w ostatnim czasie jest Orllo sx-360g. Ta mała i estetycznie wykonana kamera nagrywa w jakości HD i umożliwia zapis nagrań w pętli, a także posiada G-SENSOR, dzięki któremu podczas kolizji jakość nagrań jest bardzo dobra. Posiada także wmontowany GPS oraz opcje oszczędzania energii.