Kamera samochodowa to niezbędny sprzęt każdego kierowcy

park-view-1

Po polskich drogach porusza się coraz więcej samochodów. W porównaniu z latami poprzednimi na autostradach w Polsce panuje duży tłok. Przyczyną takiego stanu są niskie ceny pojazdów oraz coraz wyższy standard życia Polaków. Niestety nie polepsza się efektownie jakość dróg oraz nie maleje liczba kolizji samochodowych. Nawet jeżeli my poruszamy się zgodnie z przepisami drogowymi, nie mamy żadnej gwarancji, iż pozostali uczestnicy ruchu drogowego dostosują się do wyznaczonych norm.

W związku z tym coraz popularniejszym elementem planowanego wyposażenia samochodu jest kamera samochodowa. Kierowcy decydują się na zakup takiego urządzenia, aby mieć możliwość dokładnego ustalenia przyczyn możliwych kolizji drogowych. Kamera jest przydatna również, kiedy my jesteśmy jedynie świadkami niebezpiecznej sytuacji i posiadamy materiał z tego zdarzenia. Coraz częściej nagrany film jest dowodem, służącym organom policyjnym oraz sądom do wykrycia sprawcy wypadku i określenia jego winy. Oprócz rejestrowania przez kamery pola widzenia z przodu samochodu montowane są również na lusterku kamery cofania. Urządzenie to jest niezwykle pomocne przy parkowaniu, szczególnie w trudnych miejscach.

Jedną z ciekawych propozycji na rynku tych urządzeń jest zestaw Xblitz Park view, który posiada lusterko wsteczne, rejestrator jazdy oraz kamerę cofania. Dodatkowymi atutami tego sprzętu jest wbudowany mikrofon oraz głośnik. Rejestrator został wyposażony w kartę pamięci, która umożliwia skopiowanie nagranego materiału na dysk komputera. Można również używać własnych kart pamięci, np. karty micro SD. Najważniejszą funkcją tego urządzenia jest możliwość nagrywania cyklicznego. Nagrane materiały są najlepszej jakości FULL HD, co daje możliwość oglądania filmów na telewizorach o wysokiej przekątnej obrazu. Aby dokładnie zarejestrować dane zdarzenie, dostępna jest funkcja zoomu cyfrowego. Rejestrator posiada także wbudowaną niewymienną baterię wewnętrzną. Okazuję się, że kamera samochodowa stała się niezwykle przydatnym gadżetem dla polskich kierowców.