Idealny laptop dla pracownika – jak wybrać?

Biznesowe laptopy znacznie różnią się od tych, które przeznaczone są do użytku domowego. Kupując notebooka dla pracownika, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Wśród nich wymienić można m. in. komfort pracy, wytrzymałość, wygląd, mobilność czy wydajność. Jak wybrać idealnego laptopa, by służył naszym pracownikom?

Komfortowy i cichy

Jeśli używamy laptopa w biurze lub na wyjazdach, wymagamy od niego jak największego komfortu pracy. Przede wszystkim ważną rzeczą jest wygląd matrycy. Najlepsza dla nas będzie matowa. Ważne jest to zarówno przy długotrwałej pracy przed komputerem w biurze, jak i w czasie podróży pociągiem, gdzie mamy do czynienia z innymi warunkami oświetleniowymi. Dzięki dodatkowej powłoce polaryzującej, na ekranie nie ma żadnych refleksów świetlnych, które mogłyby utrudniać nam korzystanie z laptopa. Odblaski sprawiają także, że musimy bardziej wysilać wzrok, co dodatkowo wpływa negatywnie na nasze zdrowie.

Drugą kwestią jest głośność pracy. Zbyt głośny laptop nie pozwala nam się skupić. Ważny jest też rozmiar. Dla pracowników, którzy często korzystają z laptopa w podróży, polecamy notebooki o mniejszej przekątnej, np. 14 cali. Graficy czy projektanci, którzy pracują na miejscu,z pewnością będą zadowoleni z komputera o większej przekątnej.

Wytrzymałość

Laptopy biznesowe (http://www.servecom.pl/) powinny być przede wszystkim wytrzymałe i niezawodne. Warto zainwestować w urządzenie, którego obudowa wykonana jest z aluminium, stopów magnezu czy włókna węglowego. Laptopy biznesowe często używane są w różnych warunkach, zazwyczaj zabieramy je w podróż czy na spotkania służbowe, dlatego powinny być odporne na zarysowanie, otarcia czy obicia. Dłuższy czas pracy w biurze, większe obciążenie procesora i pamięci sprawia, że wymagamy też bardziej wydajnych komputerów.

Bezpieczeństwo

Jak wiadomo, czasami w laptopie firmowym przechowujemy informacje, które nie mogą wpaść w niepowołane ręce. Ważne jest więc, by laptop był odpowiednio zabezpieczony. Czytniki linii papilarnych, mechanizmy szyfrujące dane na dysku czy Smart Card to podstawowe zabezpieczenia, w które powinien być wyposażony nasz laptop.