Awaria na drodze, czyli koszmar kierowcy

IMG_0179

Wielu z nas ceni sobie środek lokomocji jakim jest samochód. Jest wielu miłośników motoryzacji, którzy nie tylko uwielbiają prowadzić swoje auto, ale również bardzo o nie dbają. Niestety, czasami na drodze może się wydarzyć coś nieoczekiwanego, co unieruchomi pojazd. Niezależnie od przyczyn, zawsze są to bardzo nieprzyjemne i stresujące sytuacje.

Drobna awaria na drodze
Nawet jeśli dbamy o regularne wykonywanie przeglądów technicznych pojazdu, czasami zdarza się, że coś nagle przestaje działać tak jak powinno. Nie każdy zna się na tyle dobrze na motoryzacji, by rozwiązać problem samodzielnie, a czasami nawet pomimo dużej wiedzy konieczne jest wezwanie pomocy drogowej. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku „wypadków z roztargnienia”, takich jak zatankowanie nieodpowiedniego paliwa lub zamknięcie kluczyków w samochodzie. Pomoc drogowa pomoże awaryjnie spuścić paliwo lub otworzyć samochód, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że zostanie on uszkodzony.

Poważny problem
Każdemu, nawet doświadczonemu kierowcy może przydarzyć się wypadek na drodze. Czasem jest to tylko drobna stłuczka, której efektem jest tylko powgniatana karoseria, jednak zdarzają się też poważne wypadki, powodujące unieruchomienie pojazdu. W zimie na polskich trasach bardzo często jest ślisko, co skutkuje licznymi poślizgami, które nie zawsze kończą się szczęśliwie. Oczywiście, jeśli wypadek nie był bardzo poważny i nie ma rannych, na przykład auto wylądowało w rowie, głównym zmartwieniem jest, jak dotrzeć do celu i co zrobić z uszkodzonym pojazdem. Pomoc drogowa wyciągnie samochód z rowu i przetransportuje go do serwisu, na przykład przy pomocy lawety. Później pozostaje tylko zmartwienie związane z kosztem, który trzeba będzie ponieść…

Jak się zabezpieczyć?
Poruszając się po określonym obszarze, warto przejrzeć oferty różnych firm oferujących pomoc drogową na danym terenie. Wybierając wcześniej, oszczędzamy sobie nerwów związanych z nagłym poszukiwaniem numeru do pomocy drogowej. Co więcej, możemy wybrać tańszą ofertę, a także przyjrzeć się, jaki dokładnie zakres usług oferuje firma.